APEL do działkowców z dnia 1.02.2022r.

APEL
Krajowego Zarządu PZD do działkowców
z dnia 1 lutego 2022 r.
w sprawie bezpośrednich kontaktów międzyludzkich w PZD

W związku z bardzo trudną sytuacją epidemiczną w kraju związaną z piątą falą epidemii, dynamicznym wzrostem zachorowań na COVID-19 oraz pojawiającymi się ogniskami zakażeń wśród pracowników i aktywu PZD, Krajowy Zarząd PZD zwraca się do wszystkich działkowców i członków ich rodzin z apelem o ograniczenie bezpośrednich kontaktów z przedstawicielami PZD. Natomiast w sytuacjach wymagających spotkań w biurze jednostek organizacyjnych PZD – stosowanie się do reżimu sanitarnego.
Krajowemu Zarządowi PZD zależy bowiem na zapewnieniu prawidłowego funkcjonowania wszystkich jednostek organizacyjnych PZD. W szczególności, zależy nam na odpowiednim zabezpieczeniu pracy biur zarządów ROD, Okręgów PZD oraz Jednostki Krajowej, w tym na ochronie pracowników i aktywu PZD, jak również interesantów przebywających na ich terenie m.in. działkowców i członków ich rodzin.
Dlatego też zwracamy się do wszystkich działkowców oraz członków ich rodzin o kontaktowanie się z zarządami ROD, Okręgami PZD oraz Jednostką Krajową PZD przede wszystkim za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość: telefon, e-mail, tradycyjna poczta. Dane kontaktowe (adresy, telefony) dostępne są na stronach internetowych Okręgów, ROD oraz jednostki krajowej (www.pzd.pl.). Bezpośrednie kontakty z przedstawicielami PZD powinny mieć miejsce tylko w sytuacjach wyjątkowych. Podczas tych, ewentualnych spotkań w biurze zarządu ROD, Okręgu lub Jednostki Krajowej należy bezwzględne stosować się do reżimu sanitarnego. W szczególności: mieć założoną maskę zasłaniającą nos i usta, zdezynfekowane ręce lub założone rękawiczki jednorazowe. Ważne jest również zachowanie od obsługującego pracownika PZD bezpiecznego dystansu (najlepiej co najmniej 1,5 m) i stosowanie się do ewentualnych innych zasad obowiązujących w biurze danej jednostki organizacyjnej PZD.
Zmniejszenie liczby bezpośrednich kontaktów oraz stosowanie środków ochrony osobistej może ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa i zwolnić rozwój epidemii w Polsce. Mając więc na celu Państwa bezpieczeństwo, ale również zdrowie pracowników, aktywu PZD oraz zamiar zapewnienia ciągłej i niezakłóconej pracy biur ROD, Okręgów i jednostki krajowej PZD prosimy o uwzględnienie próśb zawartych w niniejszym apelu. Zachęcamy również Państwa do uczestniczenia w akcji szczepień, zalecanych przez autorytety medyczne w Polsce i na świecie.

Przepraszamy za utrudnienia i liczmy na Państwa zrozumienie w tej sprawie.
Krajowy Zarząd PZD
Warszawa, dnia 1 lutego 2022 r.